KORYTNÁK

Biografia

fotka 6Prvé repové pokusy vznikli v roku 1997 v kombinácii s Kadyšonom Michalom Mayerom. Ten však počase odišiel a nahradil ho Chochones (M.K). V tom čase prvé hudby na skúšanie poskytol Rišo zo Žužulety, ktorý poskytol aj prvé veľmi cenné rady. Prvá nahraná skladba bola Na prahu ďalšieho ťahu v roku 1999, kde produkciu zastrešil Hajtkovič. Vtedy začali aj prvé ozajstné koncerty (Obkaz, Duna, DK Lúky apod.).

Vtedy sa začal formovať názov skupiny NEVIEME. V roku 2001 ostáva v zloženi dvoch členov Kadyšon a Korytnák. Spolu koncertujú a prezentujú sa aj voľným štýlom. Zo serióznym nahrávaním v štúdiu však vznikajú komplikácie pre spoločné financovanie. Ale to formáciu Nevieme neodraďuje a pokračujú v koncertovaní a tvorení hudby spoločne s 3Tromanom z formácie Provokatéri.

V tomto období sa začal Korytnák prezentovať aj ako producent a tvoril vlastnú hudbu.  Napokon v roku 2004 vydáva Nevieme svoj demo album s názvom Produkcia, na ktorom sa nachádzali pecky ako 3kusmínus, Po slovensky či Produkcia. Samozrejme v tomto čase sa chalani stýkaju s formáciou Druhá Strana….Zdieľajú ich úspechy….V roku 2006 vydáva Druhá Strana album Výpoveď otom čojetu videť, kde Korytnák má spoluprácu na skladbe Druhá Strana Sídliska a Šokézne myslenie. O hudbu sa postaral v treku Šokézne myslenie od Kadyšona.

fotka 2

V tedy Korytnák poskladal domáce štúdio, kde sa snažil dať možnosť prejaviť sa začínajúcim mladým reperom. V roku 2007 vydáva formácia Druhá Strana svoj druhý debutový nosič DUO, kde sa Korytnák postaral o hudbu v treku Keď zavládne v ulici ticho, v ktorej aj repoval.

Korytnák začína uvažovať o realizovaní albumu Nevieme, kde avšak nastávajú komplikácie s jeho parťákom Kadyšonom (bližšie bez špecifikácii). A preto sa nakoniec rozhodol ísť sólo.
V rovnakom roku vydáva Moloch vlavo svoj solo debut kam si na jeden duet zavolal Korytnáka na skladbu To zteba urobili oni. Nasledujú koncerty s Molochom Vlavo, kde prezentovali svoj duet.fotka 3
V tomto istom roku 2008 sa sústredil na vydanie albumu pre Luzer_ZP, ktorý napokon zostal nevydaný.

V roku 2013 vychádza pod HUDBAZDOLA a ETK projekt „Zmenil som čas“, na ktorom sa pracovalo dlhší čas. Na svedomí ho majú KORYTNÁK a MOLOCH VLAVO spolu s DJ MikroMan-om, ktorý sa postaral o všetky skreče nachádzajúce sa na albume. O produkcie sa postarali ľudia ako Korytnák, Denisovan, Denys_ZP alebo Mugis. Na mikrofóne sa vystriedali ako hostia : Moloch Vlavoa.k.a. Denisovan, Jedno Agresívne Oko a.k.a. Rétos, Kadyšon, Orgoj a škriatok Čakas.

fotka 4Projekt vznikal v troch nahrávacích štúdiach a to u Oskára Rózsu v Excelent v BA a potom následne v Banskej Štiavnici a nakoniec v ETK v BA. Kompletný mix sa odohral v ETK a výsledný mastering si zobral pod palec UMELEC.

O grafické prevedenia sa postaral Fantóm Deviant z KSU /Kontrola Stavu/ od samotného nákresu až po grafické úpravy spolu s DJ MikroMan-om. Originál od BASTART Design.

K albumu vyšiel zatiaľ jeden oficiálny videoklip a to POSLEDNÝ MOHYKÁN, ktorý bol kompletné celý v réžií HUDBAZDOLA a 5R. O záverečný gradding sa postarali odborníci z 727.

 Diskografia

Nevieme – Produkcia EP 2004
Zmenil som čas

Tracklist KORYTNÁK – Zmenil som čas

1.Úvodná veta

2.Zle odhadol si /prod. Korytnák, Denisovan/

3.Kúduš /prod.Korytnák, Denisovan, skreče: DJ MikroMan/

4.Moja identita /prod.Korytnák, Denisovan/

5.Masaker /prod.Mugis/

6.Sa preber /prod.Denys_ZP/

7.Posledný Mohykán /prod.Korytnák, Denisovan/

8.V živote sa všetko ráta /prod.Korytnák, Denisovan, skreče: DJ MikroMan/

9.Za hudbu sa platí /prod.Korytnák, Denisovan/

10.Aranžér samozvaný /prod.Korytnák/

11.Medzi iným /prod.Korytnák, skreče: DJ MikroMan/

12.Pouličný kód /prod.Denisovan, skreče: DJ MikroMan/

13. Zlosyn stratený /prod.Denisovan/

14.Zmenil som čas /prod.Korytnák/

 

Všetky skladby sú dostupné k vypočutiu na oficiálnom youtube kanáli hudbazdola

https://www.youtube.com/channel/UCWP2IBWWARaRoBDQCRmcRpA

prípadne si môžeš zaobstarať svoj originál cez eshop na tomto webe alebo priamo na korytnak2@gmail.com

 

Nové projekty:

Momentálne sa pracuje na nových projektoch, takže v blízkej dobe môžeš čakať nové palice od hudbyzdola !!!